close
Menu

Рідкі добрива – світова тенденція досягнення рекордного врожаю

Text

Використання добрив у сільському господарстві є невід’ємною частиною вирощування будь-яких культур. Левовою статтею витрат кожного сільського господарства – є закупівля та використання добрив. На сьогодні у Київській, Сумській та Чернігівській областях домінуючим методом внесенням являється використання сухих добрив. Зміна клімату, дефіцит опадів, аномальна посуха призводить до значного зменшення ефективності застосування сухих добрив. В умовах дефіциту вологи, внесення сухих добрив при посіві може призвести до критичних наслідків таких як опіки, не дружне проростання, та деградація процесу розвитку. Ці наслідки нівелюють вартість добрив, та критично впливають на генетичний потенціал культури одночасно, що може спричинити значні втрати врожаю.

 

Найбільші у світі врожаї кукурудзи отримують у США. У 2019р був поставлений світовий рекорд врожаю кукурудзи – 390 ц/га.  Такий врожай отримав Девід Хула зі штату Вірджинія. Девід Хула відзначив,  що більшість аграріїв не хочуть пробувати щось нове, вони просто продовжують робити те ж знову і знову.  Якщо подивитися на технології вирощування кукурудзи у лідерів ринку, то ми побачимо, що фермери США не використовують сухі добрива при посіві. Найбільших результатів Вони досягають при внесенні рідких добрив разом з посівом та застосуванню кореневого підживлення. Подібна методика на полях України показує значні результати.

 

Карбамідно-аміачна суміш (КАС) - відмінно підходить для одночасного застосування із засобами захисту рослин, водорозчинними мікроелементами, у тому числі з рідкою сіркою, мінеральними добривами, біопрепаратами.

 

Рідкі мінеральні добрива КАС - це водний розчин аміачної селітри і карбаміду в співвідношенні 1 до 1. У ньому немає вільного аміаку, завдяки чому він має значну перевагу перед твердими азотними добривами при використанні. КАС - це добриво пролонгованої дії. КАС – це єдине азотне добриво, котре містить всі 3 форми азоту, які переходять одна в іншу та забезпечують поступове отримання рослинами необхідного харчування. Нітратна - негайний ефект, легка рухливість в ґрунті, що робить цю форму більш діючої при дефіциті вологи. Амонійна - доступний рослиною, але має більш триваліший ефект в результаті абсорбції ґрунтовими частинками. Амідна - більш пролонгована дія. Спочатку недоступна кореневому харчуванню. В результаті дії ґрунтових мікроорганізмів переходить спочатку в амонійного, а потім в нітратну форму. Амідна частина представлена карбамідом, а нітратна і аміачна частини - селітрою і аміачної водою. Аміак у такій суміші знаходиться тільки в зв'язаному стані. Це означає, що він не випаровується під час внесення або зберігання добрива.

 

Які переваги мають рідкі добрива:

•        Ціна нижча на 20-25% ніж сухих добрив

•        Найвищий коефіцієнт засвоєння азоту 90%

•        Висока ефективність застосування в будь-яких кліматичних зонах, в тому числі посушливих

•        Більш рівномірне та точне внесення

•        Швидше засвоєння рослинами

•        Використання на різних стадіях вегетації

•        Пролонгована дія добрива

•        Можливість домішувати інші макро та мікроелементи

•        Відсутність біурету (токсична домішка) в рідких добривах.

•        Зменшення ймовірності крадіжок

 

Повернемося до слів Девіда Хула, що аграрії використовують ті ж самі методи постійно, та не хочуть пробувати щось нове.

Перше питання котре виникає в аграрія – ціна. Спробуємо орієнтовно прорахувати вартість добрив, котрі будуть необхідні на 1 тыс. га при різних методах  внесення добрив та підживлення.

 

При внесенні сухих добрив при посіві та підживленню розкидачами:

1)     Селітра аміачна (34%) – 320 т

2)     Сульфат амонія гранульований (21%) - 70 т

3)     Карбамід (46%) – 120 т

 

Для закупівлі добрив у цьому обсязі буде необхідно задіяти приблизно 4,5 млн. грн.

 

Для порівняння розглянемо метод посіву сівалкою John Deere DB55 з системою внесення рідких добрив, та підживлення у кореневу систему аплікатором Fast 8300.

Будуть необхідні наступні добрива:

1)     КАС-32 – 420 т

2)     Аміачна вода 21% - 180 т

 

Для закупівлі рідких добрив буде необхідно 3,4 млн. грн.

Різниця у вартості добрив на 1 тыс га буде складати більше 1 млн. грн.

Використання рідких добрив має меншу ціну закупівлі, та більшу ефективність.

 

Досвід нашої компанії показав, що лише одне кореневе підживлення кукурудзи, котре було проведене у фазу 5-7 листка, може призвести до збільшення планової врожайності на 12 ц/га.

 

 

Використовуйте досвід світових виробників та досягайте неймовірних результатів!