close
Menu

Блог

Text

PowerTech E

Трактори серії 6В: двигун має значення.

 

Рушійною силою трактора – є надійний та перевірений часом і технікою двигун John Deere Power Tech Е 4045. Ідентичні двигуни вже давно зарекомендували себе своїм винятковим моторесурсом у такій техніці як трактори 6130D та 6125М. У Київський, Чернігівській та Сумській областях, є ідентичні двигуни, котрі напрацювали близько 16 тис. м/г у тяжких умовах, без втручання у конструкцію. У двигуні PowerTech E, обсягом 4,5 л паливо в форсунки подається за допомогою системи HPCR. Паливний насос високого тиску забезпечує миттєву зміну подачі і тиску палива у відповідь на зміну потреб двигуна. Форсунки управляються блоком ECU індивідуально. Управління подачею палива в кожен циліндр в ході кожного робочого циклу здійснюється блоком ECU внаслідок контролю моменту і тривалості включення форсунки. Така система дозволяє мати набагато більшу паливну економічність, ніж всі аналоги з механічною паливною системою. Наприклад, один з операторів трактора 6110В у Сумській області, підтвердив, що споживання палива при посіві кукурудзи просапною 8-ми рядною сівалкою, було на 1 л/га менше ніж при виконанні тієї ж  операції вітчизняним трактором. Паливний бак місткістю 220 л дозволяє працювати повну робочу зміну без жодних дозаправок пальним.

 

Двигун John Deere Power Tech Е 4045 конструктивно розроблений, щоб працювати з вітчизняним паливом с високим вмістом сірки та води.  Наприклад, такі двигуни котрі мають норму токсичності від TIER3 до TIER5 (Final TIER4), розроблені для роботи на паливі ULSD (Ultra-Low Sulfur Diesel - дизельне паливо з наднизьким вмістом сірки). На вимоги роботи двигунів, паливо повинне містити сірки до 15 ppm (мільйонна частка мг / л). В Україні дизельне паливо має вміст сірки, яке становить від 200 ppm до 2000 ppm (мінімум в 12 разів більше, а реально в 130 разів більше, ніж паливо на якому повинен працювати двигуни с високим рівнем норми токсичності викидів). Двигун John Deere Power Tech Е 4045 має норму токсичності TIER 2, що забезпечує його безперебійну роботу на вітчизняному паливі.

 

Трактор, оснащений простою та надійною трансмісією John Deere Power Reverse 24/12, в котрій вже використовується технологія Power Shift (перемикання передач без розриву потоку потужності).   Функція Hi-Lo особливо корисна при виконанні будь-яких сільськогосподарських операцій. Швидкість і крутний момент легко адаптуються до умов, що змінюються (наприклад, особливості ґрунту або рівень нахилу під навантаженням). Здатність перемикання швидкостей в рамках діапазону без зчеплення збільшує передачу зусилля на землю у важких умовах, таким чином підвищується ефективність, зменшується споживання палива та підтримується необхідна швидкість не залежно від умов роботи.  Функція  Hi-Lo відмінно підходить для проведення посіву простими сівалками точного висіву (механічний привід дозуючого пристрою). Зміна швидкості негативно впливає на розташування посівного матеріалу в рядку, що в свою чергу вплине на кінцевий результат та врожайність. Якщо на полі є ділянки, де є нахили, то трактору зі звичайною механічною трансмісією буде тяжко підтримувати швидкість, оскільки необхідно буде переходити на нижчу передачу, а для цього потрібно буде витискати ногою зчеплення та рукою перемикати важіль на необхідну передачу. На тракторах John Deere 6B серії перемикання між пониженою та підвищеною передачею проходить  без розриву потоку потужності. Все що необхідно для перемикання між передачами, це натиснути на кнопку, котра розташована на важелі перемикання передач. Це дозволяє миттєво перемикати передачі та підтримувати сталу швидкість в залежності від умов та операцій.

 

Трансмісія оснащена зчепленням у масляній ванні, що значно підвищує його ресурс під навантаженням та значно знижує силу натискання на педаль.  Зчеплення, що працює в масляній ванні, містить п'ять дисків зчеплення і є оптимальною моделлю для плавного перемикання передач. Диски охолоджуються маслом протягом всього терміну служби.

 

Трактори John Deere 6B серії оснащені механізмом реверсивного руху, що додає зручності експлуатації та буде незамінним при роботі з фронтальним навантажувачем. 

 

Text

Особливості серії 6В

Звір приємного формату

 

Продуктивна гідравлічна система з відкритим центром обладнана насосом потрійної дії, котрий забезпечую потік мастила в трьох контурах. Кожний контур забезпечую окрему роботу своїх вузлів: трансмісія, рульове керування та навісне обладнання. Продуктивність контуру котрий відповідає за роботу селективних клапанів та навіски складає 64 л/хв, що забезпечує всі потреби по причіпному або навісному обладнанню. Трактор має 3 пари селективних клапанів з кольоровою індикацією. Що робити, якщо є потреба в постійному потоці, а трактор оснащений гідравлічною системою з відкритим центром? Для трактора серії 6В – це не викликає труднощів. Гідравлічну систему трактора можливо обладнати муфтою Power Beyond, котра забезпечить підключення споживача безпосередньо до насоса та забезпечить постійний потік. Оскільки гідравлічна система сумісна з трансмісією, а система охолодження розрахована на велике навантаження, складностей з роботою насоса не буде виникати. Система Power Beyond для тракторів 6В серії буде ефективно працювати зі споживачами, котрим потрібний великий обсяг мастила при низькому тиску. Наприклад, така система повністю забезпечить роботу турбіни на вакуумних сівалках точного висіву. В 2018 році у нас був досвід в Київській області по обладнанню трактора 6135В муфтою Power Beyond для роботи з 2-у рядним картоплезбиральним комбайном. Весь сезон трактор пропрацював без жодних нарікань на роботу гідравлічної системи, котра забезпечувала роботу комбайна.

 

Максимальна вантажопідйомність навіски складає 5 400 кг. Вантажопідйомність на відстані 610 мм від кінців крюків - 3050 кг. Чому інші виробники не показують свою вантажопідйомність на відстані 610 мм, та чому це показник важливий? При агрегатуванні трактора повністю навісним обладнанням, наприклад розкидач мінеральних добрив DN236 на 3000 л, його центр маси буде розташований орієнтовно на цій відстані. Отже, навіска чудово справиться з поставленою задачею. Техніка John Deere завжди відповідає винятковій продуктивності, тому всі заявлені технічні данні завжди відповідають дійсності.

 

У 2018 році нашою командою була проведена масштабна демонстрація на компанії, котра налічувала близько 40 показів в реальних польових умовах. Окрема увага була приділена ґрунтообробним операціям. Всі охочі мали можливість на своєму полі побачити трактор John Deere 6110В в роботі з преміальним дисковим культиватором Vaderstad CR300. Даними показами ми демонстрували не тільки можливості трактора та культиватора, а й демонстрували преміальне рішення в плані трактора та ґрунтообробки за доступні кошти для кожного фермерського господарства. В цьому році, ми поставили для себе задачу збільшити кількість показів, щоб майже кожний клієнт зміг побачити у себе продуктивність та надійність техніки в реальних польових умовах.

 

Трактор оснащений системою кондиціювання, котра забезпечить комфортну роботу оператора у жаркі дні польового сезону.

 

У 2019 році, ми значно збільшимо кількість поставки тракторів 6В серії щоб забезпечити всі потреби Сумської, Київської та Чернігівської області, та вийдемо на показник близький к 100 тракторів. В цьому році ми вирішили завести невелику кількість тракторів 6110В в спеціальній комплектації. Ці трактори матимуть сухе зчеплення та 2-ї пари селективних клапанів, але їх вартість не буде відрізняться від вітчизняних тракторів.

 

Навіть такі прості трактори, як 6В серія, можуть працювати з системи точного землеробства, але цю теми ми розкриємо в наступних публікаціях.